Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Zakończenie II etapu Projektu "Polska Folklorem Malowana"

Realizacja II etapu projektu

Dzieci z grupy „Smerfy”, „ Skrzaty” i „Plastusie” brały udział w realizacji ogólnopolskiego projektu „Polska folklorem malowana – poznajemy regiony etnograficzne Polski”. W I etapie, jesienią ubiegłego, udaliśmy się na spacer po najbliższej okolicy naszego przedszkola w poszukiwaniu ciekawych miejsc, obiektów kultury i przyrody. Efektem tych działań był album fotograficzny ukazujący niezwykle urokliwy klimat warszawskiego Mirowa. Z tych zdjęć oraz materiałów przygotowanych przez grupę Skrzatów i Plastusi powstała prezentacja o naszym mikroregionie. W II etapie przeprowadziliśmy cykl zajęć polegający na zapoznaniu dzieci z materiałami przygotowanymi przez przedszkolaków i uczniów z różnych regionów Polski, a dokładnie Przedszkola nr 15 w Toruniu, Szkoły Podstawowej nr 2 w Łowiczu , Szkoły Podstawowej nr 64 w Krakowie, Przedszkola Publicznego nr 8 w Brzegu, Przedszkola im. Św. Virginii CB KCECAK w Krakowie, Przedszkola Miejskiego 123 w Łodzi, Przedszkola Samorządowego nr 2 Dywity w Bielsko-Biała, Szkoły Podstawowej nr 2 w Bielsku Podlaskim.
Dzieci z grupy Smerfów oglądały prezentacje multimedialne, zdjęcia regionalnych strojów. Poznały nazwy części stroju łowickiego wykorzystując grę „ubierankę” na jednej z tematycznych stron internetowych. Była to pierwsza nasza próba działania przy użyciu komputera. Wykonały papierową wersję łowickiego pasiaka – zapaski. Odwiedzając wirtualnie Toruń i okolice mówiły o odkryciu Mikołaja Kopernika. Toruń to przede wszystkim jednak pierniki. Dzieci poznały legendę o toruńskich „katarzynkach”. Nie mogliśmy nie pokusić się o zmierzenie się z legendarnym wypiekiem i sami upiekliśmy pierniki. Były wspaniałe!!!
Podczas „podróży” do Małopolski skupiliśmy się głównie na Krakowie. Dzieciom  z Grupy Smerfów i Skrzatów, bardzo spodobały się krakowskie szopki, parada smoków i jamników. Poznaliśmy legendę o smoku wawelskim, dzieci wykonały pracę plastyczną przedstawiającą mieszkańca jaskini pod Wawelem.
Grupa Skrzatów odwiedziła  Brzeg – piastowskie miasto, poznały herb miasta, zabytki – Zamek Piastów Śląskich- obecnie muzeum, Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, przyrodę otaczającą miejscowość – park Centralny, Fontanna Chłopiec z łabędziem, Kościół Świętego Mikołaja, Dworzec Pkp, Ratusz. Dzieci również odwiedziły Podhale i Tatry, obejrzały prezentacje multimedialną, słuchały piosenki pt.. „ Hej, góral ja ci góral”, Zobaczyły chatę góralską, widok na tatry z morskiego oko, dzieci dowiedziały się, że mieszkańcy tego regionu to górale podhalańscy, dzieci poznały legendy o „ Dzielnym giewoncie” i „ Śpiących rycerzach”, poznały strój podhalański, taniec zbójnicki i góralski. 
Plastusie  spośród placówek biorących udział w projekcie wybrały Przedszkole Samorządowego nr 2 Dywity Bielsko-Biała, drugie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bielsku Podlaskim. Dzieci z ciekawością i entuzjazmem oglądały prezentacje multimedialne obu miejscowości. W trakcie oglądanie kilkoro dzieci podzieliło się własnymi doświadczeniami z pobytu w omawianych miejscowościach. Po zapoznaniu się z materiałami każde dziecko stworzyło swoją pracę plastyczną pt. „Charakterystyczne elementy poznanego regionu – stroje ludowe”. Tu przedszkolaki wykazały się ogromną spostrzegawczością, błyskotliwością i pomysłowością. Powstała dużo ciekawych, kolorowych prac z wykorzystaniem pasteli. Na zakończenie naszej podróży powstała mapa Polski z odwiedzonymi przez nas miastami.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z naszych podróży!