Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Smerfy

Dzień w naszej grupie rozpoczynamy o godzinie 8.15. Podczas schodzenia się dzieci, bawimy się wybranymi przez siebie zabawkami, gramy w różne gry, rysujemy, układamy puzzle i układanki.

Po śniadaniu uczestniczymy w zajęciach dydaktycznych, podczas których słuchamy bajek, opowiadań, uczymy się wierszy i piosenek, malujemy, lepimy z plasteliny i dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy o otaczającym nas świecie. Bierzemy też udział w zabawach dydaktycznych oraz ruchowych zarówno w sali jak i na dworze. Często bawimy się i ćwiczymy na sali gimnastycznej. Codziennie wychodzimy na świeże powietrze. Bawimy się wózkami, samochodami, korzystamy z piaskownicy i huśtawek.    

Po obiedzie podczas leżakowania słuchamy bajek, muzyki relaksacyjnej, aby nasz organizm zregenerował się, abyśmy mieli dobry nastrój do dalszej zabawy.

Kiedy już zjemy podwieczorek bawimy się w sali z paniami i kolegami, a przy sprzyjającej pogodzie wychodzimy ponownie do ogródka, skąd odbierają nas rodzice.

 

We wrześniu szczególną uwagę zwracamy na:

 • Stworzenie atmosfery i warunków sprzyjających dobrej adaptacji dzieci w przedszkolu po przerwie wakacyjnej oraz zintegrowanie nowo przyjętych z grupą.
 • Zachęcanie dzieci do sprzątania po zakończonej zabawie i pracy
 • Rozwijanie samodzielności dzieci.
 • Bezpieczeństwo zabaw i zajęć: nie oddalanie się od swojej pani, szybkie przychodzenie na zbiórki, zgodne współdziałanie z innymi dziećmi, właściwe posługiwanie się przyborami plastycznymi
 • Dostrzeganie piękna przyrody jesienią, nie niszczenie jej.

 

Czego uczymy się we wrześniu?

 • Poznajemy nowe znaczki identyfikacyjne w szatni i łazience
 • Uczymy się samodzielnie korzystać z toalety, przebierać w piżamki, zakładać buty i kurtki (pani pomaga wiązać sznurówki, zapinać kurtki, zawiązywać chustki i.t.p.)
 • Poznajemy nowych kolegów, bawimy się wspólnie z maluchami, z którymi dzielimy plac zabaw
 • Wspominamy doskonalimy sprawność manualną
 • Bawimy się przy muzyce, śpiewamy piosenki
 • Staramy się uważnie słuchać wierszy, opowiadań,
 • Rysujemy, malujemy, lepimy: