slider image house slider image sun slider image slider image
DZISIAJ
  • o godzinie 11:30 Koncert folklorystyczny "Opoczyńskie Andrzejki"
  • o godzinie 9:15 Teatrzyk "Nowe przygody smoka wawelskiego"
  • w ramach zajęć dodatkowych Umuzykalnienie
JUTRO

Co dzisiaj jemy?

Śniadanie

  • chleb mieszany z masłem, ser żółty, pomidor, sałata
  • kakao / herbata
  • przekąska - marchew surowa

Obiad

  • zupa pieczarkowa z makaronem
  • ziemniaki z koperkiem, kotlet mielony, buraczki
  • kompot śliwkowy lub woda

Podwieczorek

  • grahamka z masłem, twarożek waniliowy
  • jabłko, rumianek z cytryną

W tym miesiącu

harmonogram na listopad

04 lis 2019 09:15 poniedziałek

Ceramika (14) – (zajęcia finansowane z Rady Rodziców)

08 lis 2019 09:00 piątek

Uroczystość z okazji Święta Niepodległości – wspólne śpiewanie hymnu

08 lis 2019 11:00 piątek

Kino sferyczne (1) – wyjście do Przedszkola nr 1 grupa III, grupa IV

14 lis 2019 09:00 czwartek

Fundacja Szkatułka (3) – Program Drzewo

15 lis 2019 09:00 piątek

Labo Odkrywcy (10) – doświadczenie przez eksperymentowanie "Jak powstanie prąd" (Labolo.pl) (zajęcia finansowane z Rady Rodziców)

18 lis 2019 09:15 poniedziałek

Teatrzyk "Nowe przygody smoka wawelskiego"

18 lis 2019 11:30 poniedziałek

Koncert folklorystyczny "Opoczyńskie Andrzejki" – zabawy i tańce opoczyńskie (zajęcia finansowane z Rady Rodziców)

19 lis 2019 09:00 wtorek

Zdjęcia Kalendarz

21 lis 2019 09:15 czwartek

Koncert muzyczny (1) – "Filharmonia przedszkolaka" (zajęcia finansowane z Rady Rodziców)

25 lis 2019 08:00 poniedziałek

Tydzień Pluszowego Misia (1) – 25.11-29.11

28 lis 2019 09:00 czwartek

Fundacja Szkatułka (4) – Program Drzewo

29 lis 2019 09:00 piątek

Zabawa integracyjna dla dzieci (1) – "Kochamy misie - dzieci mają swoje prawa"

Ramowy rozkład dnia

07:00 - 08:15

  • Kontakty indywidualne z wychowankami i rodzicami;
  • Zabawy dowolne podejmowane z własnej inicjatywy dzieci; zabawy ruchowe, dydaktyczne, konstrukcyjne, tematyczne, manipulacyjne.
  • Zabawy i ćwiczenia ruchowe, poranne-integrujące grupę.

08:15 - 08:30

  • Przygotowanie do śniadania. Czynności higieniczne i porządkowe.

08:30 - 09:00

  • Śniadanie – rozwijanie umiejętności kulturalnego jedzenia.

09:00 - 09:30 (grupy młodsze)

09:00 - 09:45 (grupy starsze)

  • Sytuacje edukacyjno-wychowawcze organizowane przez nauczycieli wynikające z aktywności dzieci, związane z realizacją Programu Wychowania Przedszkolnego oraz Planu Pracy Przedszkola.

09:30 - 10:15 (grupy młodsze)

09:45 - 10:15 (grupy starsze)

  • Zabawy dowolne według zainteresowań.

10:15 - 10:30

  • Kształtowanie umiejętności samoobsługowych.

10:30 - 11:45

  • Spacery, wycieczki,
  • zabawy w ogrodzie przedszkolnym,
  • obserwacje przyrodnicze
  • zabawy ruchowe na sali gimnastycznej.

11:45 - 12:00

  • Przygotowanie do obiadu, czynności higieniczno-porządkowe.

12:00 - 12:30

  • Obiad - kształtowanie nawyku kulturalnego spożywania posiłku.

12:30 - 13:00

  • Zabiegi higieniczne po obiedzie

13:00 - 14:30 (grupy młodsze)

  • Odpoczynek poobiedni.
  • zajęcia dodatkowe

13:00 - 14:15  (grupy starsze)

  • Odpoczynek poobiedni.
  • Zajęcia dodatkowe
  • Słuchanie literatury czytanej przez nauczyciela,
  • Słuchanie muzyki relaksacyjnej. (20 min lub więcej wg potrzeb dzieci).
  • Utrwalanie wiadomości zdobytych na zajęciach dydaktycznych, działania  plastyczne.

14:15 - 14:30

  • Przygotowanie do podwieczorku, czynności higieniczno-porządkowe

14:30 - 15:00

  • Podwieczorek.

15:00 - 16:00

  • Zabawy ruchowe w ogrodzie.

15:00 - 17:30

  • Zabawy wg zainteresowań dzieci.
  • Oddziaływania nauczycieli wyzwalające samorzutną aktywność dzieci wspierające indywidualny rozwój oraz uzdolnienia dzieci.