Jedynie dzieci wiedzą czego szukają

Antoine de Saint-Exupéry

Wolne miejsca w przedszkolach
slider image house slider image sun slider image slider image
DZISIAJ
JUTRO
  • o godzinie 9:00 "Drzewo"

Sprawy bieżące

Dzień Babci i Dziadka 06.12.2018
Zapraszamy na uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, które odbędą się w naszym przedszkolu 22 stycznia 2019 (wtorek) w następujących godzinach:
  • Grupa I - godz. 13:00
  • Grupa II - godz. 13:40
  • Grupa III - godz. 14:20
  • Grupa IV - godz. 15:00

Co dzisiaj jemy?

Śniadanie

  • płatki ryżowe na mleku
  • chleb mieszany z masłem, wędlina, ogórek świeży
  • herbata
  • przekąska - jabłka

Obiad

  • zupa pomidorowa z makaronem
  • ziemniaki z koperkiem, sznycel z piersi indyka
  • surówka z marchewki i jabłka
  • kompot śliwkowy lub woda

Podwieczorek

  • twarożek z truskawkami
  • bułka z masłem
  • mandarynki
  • rumianek

W tym miesiącu

harmonogram na grudzień

03 gru 2018 11:15 poniedziałek

„Magiczny płatek śniegu” – Teatrzyk „Magiczny płatek śniegu” (zajęcia finansowane z Rady Rodziców)

04 gru 2018 15:30 wtorek

Bożonarodzeniowe warsztaty – Bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców

  • grupa I – godz. 15:30
  • grupa II – godz. 15:30
  • grupa III - godz. 16:00
  • grupa IV - godz. 16:00

06 gru 2018 08:50 czwartek

Wyjście do kina – Wyjście do kina „Muranów” grupa II, III, IV (film „Pettson i Findus – najlepsza gwiazdka”
godz. 9:30) (zajęcia finansowane z Rady Rodziców)

06 gru 2018 09:30 czwartek

Bal mikołajkowy – Bal mikołajkowy oraz niespodzianka grupa I (Niespodzianka finansowana z Rady Rodziców)

07 gru 2018 15:30 piątek

Interaktywne zajęcia z j. angielskiego – zajęcia świąteczne interaktywne języka angielskiego + warsztaty dla dzieci grupa III i IV

10 gru 2018 11:30 poniedziałek

„Kolędować nadszedł czas” – Koncert folklorystyczny „Kolędować nadszedł czas” – koncert kolęd i pastorałek (zajęcia finansowane z Rady Rodziców)

12 gru 2018 09:00 środa

"Drzewo" – projekt „Drzewo” fundacja Szkatułka (wszystkie grupy)

13 gru 2018 09:00 czwartek

DIETANOVA „Orzechy nie tylko od święta” – Warsztaty kulinarne dla przedszkolaków DIETANOVA „Orzechy nie tylko od święta” (grupy II, III, IV) (zajęcia finansowane z Rady Rodziców)

14 gru 2018 09:15 piątek

„Święty rozdaje prezenty” – Zabawa z Mikołajem „Święty rozdaje prezenty” oraz zdjęcia z Mikołajem (prezenty dla dzieci finansowane z Rady Rodziców)

19 gru 2018 09:00 środa

"Sztuka" – projekt „Sztuka” fundacja Szkatułka (wszystkie grupy)

20 gru 2018 15:00 czwartek

Spotkanie wigilijne dla dzieci – spotkanie wigilijne dla dzieci – wspólne śpiewanie kolęd

Ramowy rozkład dnia

07:00 - 08:15

  • Kontakty indywidualne z wychowankami i rodzicami;
  • Zabawy dowolne podejmowane z własnej inicjatywy dzieci; zabawy ruchowe, dydaktyczne, konstrukcyjne, tematyczne, manipulacyjne.
  • Zabawy i ćwiczenia ruchowe, poranne-integrujące grupę.

08:15 - 08:30

  • Przygotowanie do śniadania. Czynności higieniczne i porządkowe.

08:30 - 09:00

  • Śniadanie – rozwijanie umiejętności kulturalnego jedzenia.

09:00 - 09:30 (grupy młodsze)

09:00 - 09:45 (grupy starsze)

  • Sytuacje edukacyjno-wychowawcze organizowane przez nauczycieli wynikające z aktywności dzieci, związane z realizacją Programu Wychowania Przedszkolnego oraz Planu Pracy Przedszkola.

09:30 - 10:15 (grupy młodsze)

09:45 - 10:15 (grupy starsze)

  • Zabawy dowolne według zainteresowań.

10:15 - 10:30

  • Kształtowanie umiejętności samoobsługowych.

10:30 - 11:45

  • Spacery, wycieczki,
  • zabawy w ogrodzie przedszkolnym,
  • obserwacje przyrodnicze
  • zabawy ruchowe na sali gimnastycznej.

11:45 - 12:00

  • Przygotowanie do obiadu, czynności higieniczno-porządkowe.

12:00 - 12:30

  • Obiad - kształtowanie nawyku kulturalnego spożywania posiłku.

12:30 - 13:00

  • Zabiegi higieniczne po obiedzie

13:00 - 14:30 (grupy młodsze)

  • Odpoczynek poobiedni.
  • zajęcia dodatkowe

13:00 - 14:15  (grupy starsze)

  • Odpoczynek poobiedni.
  • Zajęcia dodatkowe
  • Słuchanie literatury czytanej przez nauczyciela,
  • Słuchanie muzyki relaksacyjnej. (20 min lub więcej wg potrzeb dzieci).
  • Utrwalanie wiadomości zdobytych na zajęciach dydaktycznych, działania  plastyczne.

14:15 - 14:30

  • Przygotowanie do podwieczorku, czynności higieniczno-porządkowe

14:30 - 15:00

  • Podwieczorek.

15:00 - 16:00

  • Zabawy ruchowe w ogrodzie.

15:00 - 17:30

  • Zabawy wg zainteresowań dzieci.
  • Oddziaływania nauczycieli wyzwalające samorzutną aktywność dzieci wspierające indywidualny rozwój oraz uzdolnienia dzieci.